1.000 nových fanoušků a 17.000 e-mailů během 21 dní

firo - header

FIRO-tour je jedna z největších českých cestovních kanceláří, která působí na trhu od roku 1990. Neustále sleduje trendy vývoje cestování a otevírá českému trhu nové, dříve nedostupné destinace. Ročně odbaví více než 100.000 klientů. Největší zastoupení v posledních letech tvoří letecké pobytové zájezdy, kterým dominuje Řecko a řecké ostrovy, Španělsko, Portugalsko, Itálie a Kypr. Na léto si kromě zájezdů pro své klienty připravila také speciální fotosoutěž.

Pojďme se společně podívat, jak se soutěž povedla.

Cíl kampaně:

Cestovní kancelář FIRO-tour chtěla primárně zvýšit počet fanoušků na vlastní facebookové stránce a zároveň zabavit své stávající fanoušky. Uprostřed léta a dovolených dávalo smysl, aby lidé posílali své fotografie právě z dovolené. Bylo potřeba najít aplikaci, která dokáže shromažďovat fotografie, nechat fanoušky snadno a poctivě hlasovat a tak rozhodnout o těch nejlepších fotkách.

Výběr aplikace:

Důležité bylo najít řešení, které dovoluje nejen samotné hlasování fanoušků, ale také umožňuje organizátorovi nakonec vybrat nejlepší z nejlepších fotografií, aby eliminoval tzv. lajkovací mafie.

Aplikace Fotosoutěž od SocialSprinters tedy byla ideálním řešením, které splňovalo všechny požadavky.

Řešení soutěže:

FIRO-tour jednoduše a rychle připravila aplikaci fotosoutěž. Soutěžící vkládali své fotografie z dovolené, od svých přátel a ostatních uživatelů Facebooku dostávali hlasy a fotografie s nejvyšším počtem hlasů získaly možnost vyhrát zdarma zájezd do Španělska pro dvě osoby a další slevové poukazy.

„Velice pozitivně hodnotíme přípravu i funkčnost soutěžní aplikace. Samotné nastavení nezabralo příliš mnoho času a bylo velice snadné a intuitivní. Proces spuštění jistě zvládne i technicky méně zdatný uživatel.”

firotour

Propagace:

Nejen pořádání soutěže, ale také její propagace logicky probíhala na Facebooku. Použity byly 3 reklamní příspěvky, které odkazovaly do prostředí aplikace soutěže, přímo v rámci Facebooku.

FIRO tour FB ads

Nejúspěšnější byl třetí příspěvek se zmíněnou cenou v textu obrázku. Nejen dvojnásobným dosahem, ale i co do počtu komentářů, sdílení a celkového zapojení uživatelů.

Celkové investice do Facebook reklamy činily pouze 6.511 Kč a přinesly dosah 229.986 uživatelům, 621 reakcí na příspěvek, 131 komentářů a 131 sdílení.

Jednoduše spusťte fotosoutěž i na své stránce

Výsledky soutěže:

SSP_FIRO-tour

dusan-smoljak„Ačkoli nám fanoušci na Facebook stránce přibývají v podstatě samovolně, i v minulosti jsme dělali kampaně se zaměřením na získání nových fanoušků stránky. Tyto PPC kampaně byly rovněž úspěšné, avšak nedosahovaly takového ohlasu a engagementu jako tato soutěž.

Byli jsme velice překvapeni, za jak nízké náklady lze uspořádat pěknou a hlavně funkční soutěž s pozitivními ohlasy od fanoušků. Velkým plusem je intuitivní prostředí, ve kterém se aplikace nastavuje a uzpůsobuje vlastním potřebám. Rozhodně v budoucnu některou z aplikací opět využijeme.” – Ing. Dušan Smoljak, Project Manager MarketUP s.r.o.

Vyzkoušejte i vy aplikace pro pořádání soutěží na Facebooku, které vám přinesou nejen nové fanoušky, ale také kontakty do e-mailové databáze a nové zákazníky.

Přihlaste se již dnes a získejte všechny aplikace za 1 Kč.