Soutěž, která vydělala 16.195 Kč za 48 hodin

Dnes vám přinášíme konkrétní případovou studii, která popisuje, jak se povedlo S angličtinou kolem světa díky soutěžní aplikaci Kolo štěstí vydělat během 2 dnů pětinásobek investovaných prostředků. Za tak krátkou dobu, pouhé 2 dny, je to velmi slušný výkon.

Co je k tomu potřeba?

  1. Mít produkt/službu, kterou chcete prodávat a pro kterou tedy soutěž nachystáte
  2. Vymyslet atraktivní výhry, které přitáhnou pozornost potenciálních soutěžících
  3. Použít aplikaci, která vám pomůže jednoduše soutěž zprocesovat
  4. Dostat do aplikace soutěžící

1. Produkt/služba, pro kterou soutěž chystáme

V tomto konkrétním případě byl produkt jasný. S angličtinou kolem světa za 80 dní je online jazykový kurz pro kohokoli, kdo si chce otevřít pomyslné dveře do všech koutů naší planety.

Kurz vede rodilý mluvčí Jonathan, který má více než 20leté zkušenosti s výukou angličtiny, jeho výuku absolvovalo přes 1.000 studentů. O kvalitě produktu tedy není pochyb a to, jak kurz vypadá, může kdokoli zjistit pomocí registrace k ukázkovým lekcím zdarma. Díky tomu je možné kurz před nákupem vyzkoušet a nikdo nekupuje zajíce v pytli. Důvěra je tedy vytvořena.
Běžná cena kurzu je 2.360 Kč.

2. Atraktivní výhry

Místo toho, aby výhrou byl přímo kurz zdarma, nebo jiné méně hodnotné výhry, které by byly jen nákladem, padlo rozhodnutí, že mezi výhry, které mohli soutěžící získat, byly zařazeny slevy na kurz ve výši 50 %. To umožnilo vložit do soutěže mnohem více výher, které následně mohou pomoci a udělat radost většímu počtu soutěžících.

3. Výběr aplikace

Již od začátku bylo jasné, že bude použita některá ze soutěžních aplikací SocialSprinters, neboť je v češtině, velmi snadno nastavitelná i ovladatelná a finální výstupy jsou přehledné a jednoduše dostupné i pro detailní informace. Další výhodou je možnost vložení Facebook pixelu a provozování soutěže přímo v záložce stránky Facebooku.

Otázkou tedy bylo pouze jaký princip soutěže vložit. Vyhrála soutěž typu Kolo štěstí, která je pro soutěžící nejméně náročná, umožňuje rozdělovat výhry okamžitě a ideálně pasuje na vybrané výhry formou poskytnutých slev.

Motivujte vaše zákazníky k nákupu pomocí aplikace Kolo štěstí

4. Kam pro soutěžící

Bez uživatelů je soutěž k ničemu a proto se zamyslete nad tím, kde konkrétně můžete oslovit své potenciální soutěžící.

V tomto případě se uživatel mohl k soutěži dostat několika způsoby z těchto zdrojů:

• Příspěvek na Facebooku, který na soutěž odkazoval (přímo z timeline S angličtinou kolem světa, nebo ze sdílení některého z přátel)
• Placená reklama na Facebooku, která také směřovala na soutěž
• E-mail s pozvánkou k soutěži

Krok za krokem k realizaci

  1. V administraci soutěžních aplikací SocialSprinters přizpůsobit design, texty a výhry dle potřeby,
  2. připravit prodejní stránku s 50% slevou,
  3. sdílet soutěž na Facebooku,
  4. nastavit a spustit reklamu na Facebooku,
  5. rozeslat informační e-mail na databázi vlastních kontaktů.

Očima soutěžícího

SSP soutez anglictina kolo stesti

Soutěžící pouze klikl na některý ze zdrojů, autorizoval aplikaci a roztočil kolo štěstí. Podle toho, kde se kolo zastavilo, buď okamžitě získal výhru, nebo měl možnost roztočit kolo znovu (autorizováním e-mailu, případně sdílením soutěže mezi své přátele). V nejhorším případě mohl soutěžící zkusit Kolo štěstí znovu následující den.

V případě, že soutěžící vyhrál, byl mu odeslán výherní e-mail s odkazem na prodejní stránku kurzu se speciální 50% slevou platnou pouze po dobu trvání soutěže.

Vyzkoušejte na své stránce aplikaci kolo štěstí na prvních 14 dní jen za 1 Kč

Výsledky

Soutěže Kolo štěstí, která obsahovala maximálně 503 výher ve formě 50% slevy na online kurz, se zúčastnilo 327 soutěžících, kteří celkem otočili kolem 400×. Dohromady vysoutěžili 77 cen.

SSP_soutez anglictina kolo stesti

Výhercům byl zaslán e-mailem odkaz na objednávkovou stránku, kde mohli uplatnit svou výhru a objednat si tak online kurz s 50% slevou.
Konverzní poměr výherní rozesílky byl 20 % (15 objednávek, z toho 13 okamžitě zaplacených).

SSP FAPI screen

Finanční investicí do soutěže byla reklama na Facebooku ve výši 3.373 Kč a aplikace SocialSprinters, kterou si i vy dnes můžete vyzkoušet a spustit na 14 dní za 1 Kč.

Vyzkoušejte si aplikaci kolo štěstí na své facebookové stránce. Na prvních 14 dní jen za 1 kč.