15 typů aplikací, kterými vyšperkujete svou FB stránku
Hledáte způsoby, jak ještě víc využít a obohatit svou stránku na Facebooku? Už jste přemýšleli nad použitím doplňkových aplikací? Ty vám umožní upravit stránku mnoha způsoby.
V tomto článku si ukážeme přehled 15 typů aplikací, které vám pomohou různými způsoby vaši facebookovou stránku upravit.
Poznámka: Některé aplikace jsou placené, částečně placené, nebo zdarma. Mnohé z nich plní více funkcí a proto jsou v tomto článku zmiňovány vícekrát.
1. Vlastní záložky
První typ aplikace, nad kterou byste měli uvažovat je taková, která vám umožní vytvořit záložku s vlastním obsahem na stránce. Můžete ji využít těmi nejrozmanitějšími způsoby. Například do ní vložit obrázek, aktuální menu své restaurace, video, registrační formulář, nebo svou vlastní microsite.
- SocialSprinters (česky)
- Heyo
- Tabfoundry
- ShortStack
- Pagemodo
- Tabsite
- Static HTML – Thunderpenny
- LeadPages
- Woobox
- Wishpond
2. Sběr e-mailů nebo kontaktní formulář
Hranice mezi formulářem pro sběr kontaktů a vlastní záložkou se lehce překrývá. Můžete totiž vytvořit libovolný formulář v rámci vlastní záložky, nicméně tyto konkrétní aplikace vám tvorbu takového formuláře ještě více usnadní.
3. Kvízy, dotazníky a ankety
Pokud chcete uživatele zapojit do dění, kvízy a ankety jsou skvělým způsobem. Získáte totiž také hodnotná data o svých fanoušcích a zákaznících. Pro lepší integraci svých dotazníků, anket a kvízů použijte tyto aplikace:
4. RSS čtečky
Opět vám poslouží i vlastní záložky, ale můžete využít speciálních aplikací pro to, aby se váš RSS zdroj zobrazoval na Facebooku:
5. Automatické odesílání a plánování příspěvků
Tyto nástroje neslouží pouze pro Facebook. Využijete je i pro plánování na dalších sociálních sítích z jednoho místa.
6. Integrace dalších sociálních sítí
Je vaše strategie na Pineterestu hvězdná a chcete ji přímo sdílet i s uživateli Facebooku? Zde jsou možnosti, které vám pomohou:
Pokud chcete své obrázky z Instagramu sdílet rovnou i na Facebook, můžete použít některou z těchto aplikací:
- SocialSprinters (česky)
- Iconosquare
- Woobox
- TabSite
- Pagemodo
Podle toho, čeho chcete docílit, máte několik možností propojení Facebooku a Twitteru. První variantou je řešení pro Twitter přímo od Facebooku, kdy můžete tweetovat veškeré své příspěvky i na Twitter. Stačí tyto sítě jednoduše propojit zde. Jde o způsob, jak své sledující uživatele Twitteru dostanete také na Facebook, ale nezapomeňte se věnovat Twitteru i mimo Facebook a doručujte skrze něj další obsah.
Pokud si chcete více vybírat, který příspěvek určený pro Facebook budete sdílet i na Twitteru, můžete použít jeden z nástrojů pro automatizaci a plánování, které jsou zmíněné výše.
Dalším řešením je přidání speciální záložky pro zobrazování tweetů. K tomu slouží:
YouTube
Doručování videí, která jsou přímo na Facebooku, je stále na vzestupu, nicméně pokud chcete využít svůj YouTube kanál, na kterém máte další videa, můžete použít aplikaci YouTube Tab app nebo Woobox.
Podcast
Záleží na formě, v jaké doručujete svůj podcast. Nejjednodušším řešením je použití vlastní záložky, nebo vyzkoušejte aplikaci Libsyn Podcast app.
7. E-commerce
Opět máte možností více. Ideálně mít vlastní web věnovaný pouze prodeji, nicméně pokud si můžete snadno vytvořit integraci i do Facebooku, proč to neudělat. Vyzkoušejte některé z těchto aplikací:
8. Soutěžní aplikace
Soutěže jsou skvělou cestou, jak zábavnou formou zapojit uživatele a ještě na ně získat kontakt pro další práci. Vždy si ověřte, že pravidla aplikace jsou v souladu s pravidly Facebooku a můžete se pustit do vymýšlení:
- SocialSprinters (česky)
- Heyo
- Tabfoundry
- ShortStack
- Pagemodo
- Tabsite
- Woobox
- Contest Domination
- Offerpop
- Rafflecopter
- AgoraPulse
- Antavo
- Easypromos
- Strutta
- Votigo
- Wishpond
- WizeHive
9. Přímý přenos videí
Videa jsou skvělým způsobem, jak se s uživateli spojit a vytvořit osobnější vazbu. Vedle nativního Facebook Mentions je velmi oblíbenou integrací vysílaného videa do Facebooku 22Social, která zobrazuje přímé přenosy Google Hangout na stránce Facebooku a zároveň video ukládá na YouTube kanál. Sledující si mohou vybrat, jestli budou přidávat své komentáře na Facebooku či na Hangoutu. Nástroj Livestream pak přináší bonus ve formě živého přenosu na webových stránkách.
10. Recenze
Tou nejlepší aplikací pro recenze je ta, která je přímo na Facebooku, neboť ohodnocení hvězdičkami se zobrazuje přímo na první pohled viditelném místě na timeline. Abyste umožnili uživatelům přidávat recenze, stačí změnit nastavení své stránky na Místní firmu a přidat svou adresu sídla do popisu.
Nezapomeňte, že jakmile někdo napíše referenci, už ji nesmažete. Můžete ji komentovat, ale nezměníte, ani ji neschováte. Pokud byste bohužel nedokázali potenciální stížnost vyřešit, můžete změnit kategorii své stránky a tím možnost recenzí deaktivovat.
Pokud nechcete využívat tohoto řešení, můžete zkustit Tabsite.
11. Kupóny
Existuje několik možností, jak pracovat na Facebooku s kupóny. Můžete využít řešení Nabídek přímo ve Facebooku, posílat uživatele na stránku, kde se mohou registrovat, nebo použít vlastní záložku. Stejně tak vám pomohou tyto aplikace:
12. Rezervování schůzek
Pokud hledáte nástroj, který uživatelům umožní jednoduše si s vámi sjednat schůzku online,můžete si vybrat mezi těmito aplikacemi, které fungují samostatně, ale zároveň z nich snadno uděláte vlastní záložku na Facebooku:
13. Statistiky a měření
Většina analytických nástrojů Facebooku nejsou samostatné aplikace; dostanou se k datům a různými způsoby je analyzují. Mohou vám stačit pro základní obrázek toho, co se na vaší stránce děje, avšak pokud se na data chcete podívat i jinými způsoby, tyto aplikace mohou pomoci:
14. Zákaznická podpora
Není neobvyklé, že vás lidé kontaktují na Facebooku v rámci zákaznického servisu. Pokud chcete tyto interakce lépe sledovat, zkuste napříklat aplikaci Get Satisfaction.
15. Nabídka práce
Pokud do svého týmu hledáte nové kolegy a máte aktuálně nekolik otevřených pozic, které chcete zviditelnit na své Facebook stránce, zde je několik aplikací, které vám pomohou dát o těchto pozicích vědět.
Obecně o aplikacích
Všechny nainstalované aplikace na vaší stránce jsou viditelné po rozkliknutí záložky Další, která je umístěná v menu pod vaším úvodním obrázkem.
Své aplikace můžete upravovat a měnit v hlavním Nastavení vpravo nahoře a dále v levém sloupci klikněte na sekci Aplikace.
Nezapomínejte, že většina lidí je ve spojení s vaší stránkou skrze příspěvky, které se jim zobrazují na zdi. Proto pokud chcete, aby vaše aplikace byly více vidět, odkazujte na ně přímo v nových příspěvcích.
Musíte myslet i na mobilní uživatele Facebooku, kterých je dnes již většina, že na mobilních zařízeních nejsou záložky viditelné a i když odkážete na aplikaci v příspěvku, musí být aplikace responzivní, jinak také nebude ideálně použitelná.
Vyzkoušejte si aplikace na vaší facebookové stránce. Na prvních 14 dní jen za 1 Kč!
Nakonec nezapomeňte své aplikace udržovat živé, funkční a zajímavé pro své fanoušky.
Tento článek je doplněným překladem. Autorkou původního článku je Andrea Vahl.
Aplikace SocialSprinters pomohly firmám získat už více než 1,688,219 leadů
Kolik jich pomůžou získat vám?
Vyzkoušet na 14 dní za 1 Kč